Zakup mieszkania – czym się kierujemy

napis

Przede wszystkim to na początku należy jasno określić przedmiot poszukiwania. Najważniejsze czynniki to cena, metraż i lokalizacja. Jeśli zakup mieszkania będziemy finansować kredytem dobrze najpierw sprawdzić u doradcy finansowego zdolność kredytową, aby wiedzieć jakim budżetem się dysponuje. O wiele łatwiej jest dostać kredyt kiedy posiada się większy wkład własny. Jeśli decydujemy się na zakup nowego mieszkania od dewelopera należy się liczyć z tym, że będzie ono w stanie deweloperskim, dlatego trzeba też pomyśleć o środkach na jego wyposażenie. A nie są to małe koszty, szczególnie jeśli chodzi o wynagrodzenie ekipy remontowej.

Czego potrzebujemy?

Dodatkowo trzeba się zastanowić jakie są nasze potrzeby lokalowe. Wiadomo, innego metrażu będzie potrzebować osoba samotna, a innego rodzina chociażby z dwójką dzieci. Chociaż to też jest kwestia indywdualna. Znaczenie może też mieć rozkład poszczególnych lokali w mieszkaniu. Dla niektórych atutem będzie np. salon z aneksem kuchennym, podczas gdy inni będą szukali osobnej kuchni. Wybór metrażu jest nieco ograniczony ceną, gdyż wiadomo, im większe mieszkanie tym wyższa cena.

Odpowiednie miejsce jest ważne

Kolejnym aspektem decydującym o wyborze mieszkania jest jego lokalizacja. Jeśli cenimy sobie ciszę i spokój z dala od miejskiego zgiełku musimy się liczyć z tym, że aby dojechać do centrum miasta będziemy musieli odstać swoje w korku. To dotyczy oczywiście większych aglomeracji. Wiele osób szuka mieszkania blisko pracy. Czy jednak jest to dobry pomysł? Niekoniecznie. W dzisiejszych czasach częściej zmienia się pracę. Na rynku jest więcej ofert, i przywiązanie do jednej firmy jest rzadko spotykane wśród młodych, chętnych zdobywania doświadczenia ludzi. Po co więc kupować mieszkanie blisko miejsca pracy, jeśli za parę lat możemy pracować zupełnie gdzie indziej… Lepiej jest szukać lokalu bliżej przedszkoli, szkół miejsc rekreacji, gdyż te będą nam służyć niezależnie od tego gdzie będziemy pracować.

domek

Gdzie szukać aby dobrze znaleźć mieszkanie?

Zapewne każdy z nas poszukiwania odpowiedniego mieszkania zacząłby od przejrzenia ofert dostępnych w sieci. Jest to normalne zachowanie. Uzyskujemy dostęp do wielu informacji, zdjęć, planów. Jednak są to suche dane, które w jakiś sposób zaspokoją naszą ciekawość. Dużo lepszym rozwiązaniem jest udanie się do dewelopera lub wzięcie udziału w targach mieszkaniowych gdzie wystawia się wielu deweloperów, co daje nam szeroki dostęp do ofert rynkowych. Oprócz wsparcia w zakresie merytorycznym od przedstawicieli dewelopera mamy możliwość wyobrażenia sobie przyszłych osiedli a nawet planów konkretnych mieszkań dzięki wykorzystanym makietom wykonanym dzięki drukowi 3D. Modele mieszkań stworzone dzięki technologii druku 3D umożliwiają realistyczne odwzorowanie układu budynków, przykładowego zagospodarowania lokalu mieszkalnego a także odniesienie się do wymiarów człowieka dzięki zastosowaniu odpowiedniej skali. Makiety architektoniczne z drukarki 3d zdecydowanie pomagają w wyborze mieszkania. Taki widok daje znacznie lepszy pogląd na kupowane mieszkanie i sprawia, że nie kupujemy kota w worku. Jest to duży atut dla klientów, którzy nierzadko wydadzą majątek swojego życia na miejsce gdzie będą mieszkać.